Hémérocalle
'Little by Little' (Stamile-G., 1998)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Oui |
| Parfumée : | |
| Hauteur : | 16" (41 cm) |
| Diamètre : | 2" (5 cm) |
| Boutons : | 35 |
| Branches : | 4 |
| Habitude : | Diurne |
| Fleur : | Double 100 % |
| Pétale : | |
| Semis : | D95-23A |
| Description : coral pink blend with green throat | |

