Hémérocalle
'Broadway Glamour' (Stamile-G., 2006)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Hâtif à mi-saison |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 15" (38 cm) |
| Diamètre : | 3" (8 cm) |
| Boutons : | 24 |
| Branches : | 4 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | T20215A |
| Description : red with darker eye and edge above green throat | |
| Ascendance Photographies | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
|




