Hémérocalle
'Elfin Reflection' (Stamile-G., 2007)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 20" (51 cm) |
| Diamètre : | 2.75" (7 cm) |
| Boutons : | 30 |
| Branches : | 5 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | D386A |
| Description : mauve lavender bitone with lavender purple eye above green throat | |
| Ascendance Descendance | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||




