Hémérocalle
'Little Jazzman' (Stamile-G., 2007)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Hâtif à mi-saison |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 20" (51 cm) |
| Diamètre : | 2.5" (6 cm) |
| Boutons : | 36 |
| Branches : | 6 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | D445A |
| Description : purple cream bicolor with light purple watermark above green throat | |
| Ascendance Descendance | ||||||||||||
| | ||||||||||||
| | ||||||||||||
| | ||||||||||||
|


