Hémérocalle
'Wallingford Bling-bling' (Howard-R., 2013)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Non |
| Hauteur : | 34" (86 cm) |
| Diamètre : | 5.75" (15 cm) |
| Boutons : | 18 |
| Branches : | 3 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | 12-7-6A |
| Description : cream peach blend with very ruffled, sculpted, yellow edge | |
| Ascendance | |||||||||
| | |||||||||
| | |||||||||
| | |||||||||
|



